Napisane przez: adam | 01/09/2010

Morze Bałtyckie, Polskie wybrzeże (12 dni)


Z : Gdynia do Gdynia (09.08.2002 – 19.08.2002)
Wypływane godziny : 110,5
Odwiedzone porty : Władysławowo ,Łeba ,Ustka ,Hel
Jacht : s/y Koszałek II (Conrad 24)

Wspomnienia z mojego pierwszego rejsu morskiego

Mój pierwszy rejs morski odbyłem na jachcie typu Nefrycie (Conrad 24).Długość jednostki wynosiła 7.30 m a szerokość niewiele ponad 2m W obecnych czasach to długość raczej małej łódki śródlądowej a co dopiero morskiej. Rejs był zorganizowany przez Wodną Drużynę Harcerską z Piaseczna.W rejsie uczestniczyły 3 jednostki tego typu na każdej 5 osób załogi (Nefryt przeznacozny jest na góra 4 ). Jak na harcerskie krypy przystało na żadnym jachcie nie było silnika co jest nie do pomyślenia w żegludze morskiej.Na żadnym z jachtów nie było także bieżącej wody a reczne UKFki pozostawiały sporo do życzenia.Dodatkowych atrakcji przyspazały wiecznie padające akumulatory.Jakoś to wszystko wtedy nie przeszkadzało – dziś nie odważylbym się taką łajbą wypłynąć..:)

Z rejsu pamiętam niepowtarzalny klimat pierwszej nocnej wahty.Przeżycie nie do opisania.Dookoła jachtu zupełnie ciemno tylko niebo usiane gwiazdami i świecąca na topie masztu lampa. W pamięci pozostaje także ledwo widoczny kompas podświetlany światłem chemicznym..i poranne przeszywające do szpiku kości zimno.Jak

Kapitanem Koszałka II był s.j Bogusław Barański.Trasa naszego rejsu wiodła z Gdyni (portu zaokrętowania) przez Hel , Władysławowo , Łebę aż do Ustki. Rejs wspominam raczej dobrze i niestety tylko dobrze – powodem była męcząca mnie podczas rejsu choroba morska która to zaowocowała po rejsie aż 4 letnią przerwą od słonej wody czego bardzo żałuję do dzisiaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Kategorie