Napisane przez: adam | 16/02/2011

Niemiecka prognoza pogody dla osób nie znających języka niemieckiego


Jakie są polskie prognozy pogody każdy kto pływa Wie. Wielokrotnie słyszymy w Witowo Radio taką oto formułkę : „Bałtyk Południowo-wschodni : Wiatr zachodni skręcający na południowo-zachodni 4 do 5 wzrastający na 5 do 6 w porywach 7”. Czyli ile w końcu ma wiać 4 czy 7 ? Sami przyznacie zapewne że jest to dość duża rozbieżność. Mało powiedzieć że prognozy polskie są niedokładne, często też ich sprawdzalność jest umiarkowana. Podobnie sprawa się ma z prognozami nadawanym dla rybaków w programie I Polskiego Radia. Oczywiście lepsze są one niż czytanie pogody z chmur:) Pływając po Bałtyku zalecam dokładniejsze prognozy nadawane przez naszych zachodnich sąsiadów. Biuro Prognoz Morskich w Hamburgu podaje do transmisji swoje prognozy w niemieckich radiach :

Deutschlandfunk

Seewetterbericht (auf MW 1269 kHz und KW 6190 kHz) täglich um 01:05 Uhr – 06:40 Uhr – 11:05 Uhr – 21:05 Uhr (nur während der Sommerzeit)

Deutschlandradio Kultur

Seewetterbericht (auf LW 177 kHz) täglich um 01:05 Uhr – 06:40 Uhr – 11:05 Uhr – 21:05 Uhr (nur während der Sommerzeit)

Aby odbierać powyższe radia trzeba mieć oczywiście odbiornik pracujący w podanych częstotliwościach na falach średnich i długich. Sprawdzalność niemieckich prognoz jest bardzo wysoka także, prognozy są dokładne. Jedyne ograniczenie to język. Wiadomo że nie wszyscy są z niemiecki za pan brat. Do tego właśnie może posłużyć załączony dokument. Łatwo przekonać się że aby dobrze odebrać prognozę pogody nawet w tak nieprzyjaznym języku jak niemiecki wystarczy zapoznać się dosłownie z kilkunastoma słowami, liczebnikami i nazwami stron świata.

Pobierz :  Ściągawka do prognozy pogody po niemiecku

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: