Napisane przez: adam | 22/12/2015

Rejs do Rosji


Wzorując się na latach poprzednich, a chcąc uniknąć problemów organizacyjnych jakich doświadczyliśmy w zeszłym roku proponuję już teraz pomyśleć nad nowym wyzwaniem żeglarskim na nadchodzący rok i zaklepać sobie datę w kalendarzu. Rejs w których chciałbym Was zabrać pomimo że nie będzie najdalszy wśród dotychczasowych to na pewno będzie najbardziej egzotyczny. Skierujemy się bowiem tam gdzie jeszcze nas nie było – dnia 06.08.2015 ruszymy na wschód kursem NEbE najpierw do Fromborka aby odprawić się w „rejs zagraniczny” jak za czasów PRL, a następnie z krótkim przystankiem na Wyspie Nasypnoj  do stolicy Obwodu Kaliningradzkiego – Kaliningradu (Królewca) w którym korzystając z gościnności miejscowego jacht klubu zatrzymamy się na popas i zwiedzanie. Następnie skierujemy się wzdłuż Kanału Kaliningradzkiego do Cieśniny Pilawskiej którą opuścimy Zalew i wejdziemy na wody Zatoki Gdańskiej, okrążając półwysep Sambijski dojdziemy do Pionierska. Następnie wzdłuż piaszczystej mierzei Kurońskiej dopłyniemy  do Kłajpedy. Kolejno ruszymy na wody Zalewu Kurońskiego do miejscowości Nida oraz Uostadvaris aby poczuć prawdziwie litewski klimat miejscowości nadzalewowych. Wyjdziemy przez Kłajpedę na morze i wrócimy jednym przeskokiem na Zatokę Gdańską gdzie powitają nas zapewne skoczne dzwięki szant w znajomym Morganie na Helu. Jak Pozwoli pogoda powrócimy przez przekop Wisły lub Górski Zachodnie do portu macierzystego w Elblągu dnia 21 sierpnia roku pańskiego 2015

Daty które podałem jako termin rozpoczęcia i zakończenia różnią się dla drugiego jachtu startującego z Gdańska w tym przypadku np. Barnim etc. która w tym przypadku to piątek 5.08 Załoga drugiegi jachtu rozpoczyna rejs w piątek koło 10 tak aby przenocować gdzieś na Szkarpawie (np. Rybina) i spotkać się z dnia następnego tj 6.08 około 13 przy stawie „Elbląg”, następnie ruszymy w stronę zadaną powyżej. W drodze powrotnej załoga ta kończy rejs 20.08.2015 odprowadzana przez załogę Laszki do portu macierzystego a „my” płyniemy dalej na Szkarpawę gdzie nocujemy na Rybinie (lub za) aby następnego dnia przed południem wejść do Elbląga.

Reasumując :

Termin : 06(05).08.2105 – 21(20).08.2105

Jachty : Laszka (4 koje), drugi morski jacht przystosowany do żeglugi zatokowej i przybrzeżnej (4-6 koi) np. Barnim, Rybitwa

Prowadzący : Adam Łazarski (Laszka), Bartek Chojnacki (drugi jacht)

Koszty : koszt wizy (będą kupowane grupowo około kwietnia/maja) ok 150 zł/osobę, dojazd do Elbląga,Gdańska ok 50 zł/osobę oczywiście we własnym zakresie, wyżywienie(i alkohol) około 250 zł/osobę, opłaty portowe i paliwo około 100 zł/osobę, czarter jachtu ( 0 zł/osobę/dobę Laszka ze względu na charakter jachtu, około 60 zł/osobę/dzień załoga drugiego jachtu)

Wymagania co do posiadanych dokumentów : ważny paszport minimum 180 dni, dowód osobisty, karta EKUZ.

Wymagania dodatkowe (Laszka) : każdy członek załogi zobowiązany jest do posiadania własnych szelek wraz z wąsami lub kamizelki pneumatycznej z wąsami. Wypływamy na morze, będziemy żeglować w nocy to ważne aby każdy miał je przy sobie.

Ubezpieczenie – NNW każdy wykupuje dla siebie na okres rejsu.

Płyniemy razem starając się utrzymywać jeżeli to możliwe kontakt wzrokowy a jeżeli nie to kontakt radiowy optymalnie do 3-4 Mm tj. w zasięgu ręcznego radia VHF, utrzymujemy stały nasłuch na kanale 09 i 16 na wypadek awarii lub innych problemów jachtu towarzyszącego.

 

Kilka zdjęć z miejsc które odwiedzimy :

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: